Licznik przeprowadzonych kolonoskopii

1

5

9

8

Bezpłatne badania kolonoskopowe wraz ze znieczuleniem dla mieszkańców województwa świętokrzyskiego!

Nie daj się zaskoczyć rakowi – wykonaj bezpłatnie badanie

Od 1 marca 2019 roku ZDZ w Kielcach rozpoczął realizację Projektu pn. . „RAK NA WSPAK – wsparcie profilaktyki w kierunku wczesnego wykrywania raka jelita grubego w województwie świętokrzyskim”, który jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Głównym celem projektu jest przeprowadzenie badań kolonoskopowych, w tym ze znieczuleniem dla 2248 osób dorosłych (zarówno kobiet jak i mężczyzn) w wieku 25-65 lat z terenu województwa świętokrzyskiego. Wyłączone są ze wsparcia osoby z terenu KOF*.

Jeśli jesteś osobą w wieku aktywności zawodowej (pracującą, bezrobotną lub bierną zawodowo z powodu stanu zdrowia) zadbaj o swoje zdrowie i swoich bliskich - skorzystaj z okazji bezpłatnego wykonania badania. Do badań szczególnie zachęcamy osoby po 50 roku życia.

* W skład KOF wchodzą Miasto Kielce oraz 11 gmin: Gmina Zagnańsk, Gmina Masłów, Gmina Górno, Miasto i Gmina Daleszyce, Miasto i Gmina Morawica, Gmina Sitkówka-Nowiny, Miasto i Gmina Chęciny, Gmina Piekoszów, Gmina Miedzian Góra, Miasto i Gmina Chmielnik, Gmina Strawczyn.

Rekrutacja do Projektu rozpoczęła się 6 maja 2019r. i nadal trwa (do wyczerpania miejsc).

Nie zwlekaj, zgłoś się na badanie! Wiele możesz zyskać unikając choroby lub w porę reagując.